Εκπροσώπηση

Επιτροπές & Συμβούλια

Α/ΑΣ Ω Μ Α Τ Α 
1.

ΤΑΜΕΙΟ ΠΡΟΝΟΙΑΣ ΟΙΚΟΔΟΜΩΝ ΚΥΠΡΟΥ

• ΚΩΣΤΑΣ ΡΟΥΣΙΑΣ

• ΧΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΟΥ

• ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΑΡΚΙΔΗΣ

• ΑΝΔΡΕΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ

• ΕΥΤΥΧΙΟΣ ΒΑΚΑΝΑΣ

• ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΗ

• ΣΤΕΛΙΟΣ ΓΑΒΡΙΗΛ

 
2.

ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΕΡΓΟΔΟΤΩΝ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΩΝ ΚΥΠΡΟΥ

• ΚΩΣΤΑΣ ΡΟΥΣΙΑΣ

• ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Π. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

• ΣΤΕΛΙΟΣ ΓΑΒΡΙΗΛ (ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ)

 
3.

ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΕΡΓΑΤΙΚΩΝ ΔΙΑΦΟΡΩΝ

• ΧΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΟΥ

• ΣΤΕΛΙΟΣ ΠΟΓΙΑΤΖΗΣ

• ΠΑΝΙΚΟΣ ΧΑΤΖΙΗΚΚΟΣ

• ΜΑΡΙΟΣ ΣΜΙΛΑΣ

• ΧΡΙΣΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

• ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Π. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

• ΛΕΥΚΗ ΠΑΝΤΕΛΙΔΟΥ

• ΦΡΑΓΚΟΣ ΠΡΟΚΟΠΑΣ

• ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ

• ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ ΜΑΥΡΟΜΟΥΣΤΑΚΟΣ

• ΠΕΤΡΟΣ ΛΟΪΖΟΥ

• ΑΝΔΡΕΑΣ ΦΛΟΥΡΕΝΤΖΟΥ

• ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΤΡΟΥΘΟΥ

• ΣΠΥΡΟΣ Χ” ΧΡΙΣΤΟΦΗ

• ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΝΕΛΛΙΔΗΣ

 
4.

ΑΡΧΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΔΥΝΑΜΙΚΟΥ

• ΝΤΙΝΑ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ

 
5.

ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΟΥ ΕΡΓΟΛΗΠΤΩΝ

• ΚΩΝ/ΤΙΝΟΣ Π. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

• ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΑΡΚΙΔΗΣ

• ΧΡΙΣΤΑΚΗΣ ΣΚΛΑΒΟΥ

 
6.

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟΥ ΤΑΜΕΙΟΥ ΑΔΕΙΩΝ

• ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΤΡΟΥΘΟΥ

 
7.

ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ

• ΚΩΣΤΑΣ ΡΟΥΣΙΑΣ

• ΑΝΔΡΕΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ (ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ)

• ΣΤΕΛΙΟΣ ΚΟΥΝΝΑΣ (ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ)

• ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΝΤΩΝΙΟΥ (ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ)

 
8.

ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΠΑΓΚΥΠΡΙΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ & ΥΓΕΙΑΣ

• ΑΝΔΡΕΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ

• ΣΤΕΛΙΟΣ ΚΟΥΝΝΑΣ

• ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΝΤΩΝΙΟΥ (ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ)

 
9.

ΕΠΑΡΧΙΑΚΗ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ & ΥΓΕΙΑΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑ

• ΛΕΥΚΗ ΠΑΝΤΕΛΙΔΟΥ - ΚΩΣΤΑ

 
10.

Μ.Ε.Δ.Σ.Κ.

• ΕΥΤΥΧΙΟΣ ΒΑΚΑΝΑΣ

• ΣΤΕΛΙΟΣ ΓΑΒΡΙΗΛ

 
11.

Μ.Ε.Τ.Ε. - ΜΟΝΙΜΗ ΕΙΔΙΚΗ ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ (ΜΕΔΣΚ)

• ΣΤΕΛΙΟΣ ΠΟΓΙΑΤΖΗΣ

• ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΤΡΟΥΘΟΥ

 
12.

ΤΡΙΜΕΡΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΕΞΕΤΑΣΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΓΙΑ ΕΡΓΟΔΟΤΗΣΗ ΑΛΛΟΔΑΠΩΝ

• ΧΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΟΥ

 
13.

ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ (TΕ) 06 TOY CYS ΓΙΑ ΤΟ ΣΚΥΡΟΔΕΜΑ

• ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΙΧΑΗΛΙΔΗ (ΜΕΧΡΙ ΤΟ 2017)

 
14.

ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ (TΕ) 04 TOY CYS ΓΙΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΙΧΟΠΟΙΙΑΣ ΑΠΟ ΑΡΓΙΛΟ (τούβλα)

• ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Π. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

 
15.

ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ (TΕ) 05 TOY CYS ΓΙΑ ΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΛΙΘΟ

• ΑΠΤΟΥΛΛΑΧ ΙΣΣΑ

 
16.

ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ (TE) 2 TOY CYS ΓΙΑ ΤΑ ΑΔΡΑΝΗ ΥΛΙΚΑ

• ΣΤΑΥΡΟΣ ΠΟΥΙΚΑΣ

 
17.

ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ (ΤΕ) 14 ΤΟΥ CYS ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΑ ΥΛΙΚΑ ΑΠΟ ΣΚΥΡΟΔΕΜΑ

• ΕΥΘΥΜΙΟΣ ΣΑΒΒΑ

 
18.

ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ (ΤΕ) 15 ΤΟΥ CYS ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΧΑΛΥΒΕΣ ΟΠΛΙΣΜΟΥ ΣΚΥΡΟΔΕΜΑΤΟΣ

• ΒΑΣΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

 
19.

ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ (ΤΕ) 17 ΤΟΥ CYS ΓΙΑ ΤΟ ΑΣΦΑΛΤΙΚΟ ΣΚΥΡΟΔΕΜΑ

• AΡΙΣΤΟΣ ΝΕΟΦΥΤΙΔΗΣ

 
20.

ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ (ΤΕ) 18 ΤΟΥ CYS ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΥΡΩΚΩΔΙΚΕΣ

• ΒΑΣΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

 
20α

ΥΠΟΕΠΙΤΡΟΠΗ 2 ΤΟΥ CYS ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΥΡΩΚΩΔΙΚΕΣ – Κατασκευές από Σκυρόδεμα

• ΜΑΡΙΟΣ ΑΝΔΡΕΟΥ

 
20β

ΥΠΟΕΠΙΤΡΟΠΗ 8 ΤΟΥ CYS ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΥΡΩΚΩΔΙΚΕΣ – Αντισεισμικός Σχεδιασμός

• ΜΑΡΙΟΣ ΑΝΔΡΕΟΥ

 
20γ

ΥΠΟΕΠΙΤΡΟΠΗ 7 ΤΟΥ CYS ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΥΡΩΚΩΔΙΚΕΣ – Γεωτεχνικός Σχεδιασμός

• ΑΝΘΟΥΛΗΣ ΗΡΑΚΛΕΟΥΣ

 
20δ

ΥΠΟΕΠΙΤΡΟΠΗ 9 ΤΟΥ CYS ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΥΡΩΚΩΔΙΚΕΣ – Κατασκευές από Αλουμίνιο

• ΜΗΝΑΣ ΜΗΝΑ

 
20ε

ΥΠΟΕΠΙΤΡΟΠΗ 3 ΤΟΥ CYS ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΥΡΩΚΩΔΙΚΕΣ – Χαλύβδινες Κατασκευές

• ΒΑΣΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

 
20στ

ΥΠΟΕΠΙΤΡΟΠΗ 5 ΤΟΥ CYS ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΥΡΩΚΩΔΙΚΕΣ – Ξύλινες Κατασκευές

• ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Π. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

 
20ζ

ΥΠΟΕΠΙΤΡΟΠΗ 0&1 ΤΟΥ CYS ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΥΡΩΚΩΔΙΚΕΣ – Βάση Σχεδιασμού και Δράσεις

• ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ ΚΑΪΖΕΡ (ΜΕΧΡΙ 31.12.2017)

 
21.

ΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ (MC 1) ΤΟΥ CYS

• ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ ΚΑΪΖΕΡ (ΜΕΧΡΙ 31.12.2017)

 
22.

ΜΙΚΤΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΕΠΙΒΛΕΨΗ ΤΗΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΜΕΛΕΤΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΚΥΡΟΔΕΜΑ (ΥΠ. ΕΜΠΟΡΙΟΥ / Τ.Δ.Ε. / Ο.Σ.Ε.Ο.Κ. / Ε.Τ.Ε.Κ. / CYS / ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΩΝ ΕΤΟΙΜΟΥ ΣΚΥΡΟΔΕΜΑΤΟΣ

• ΣΤΕΛΙΟΣ ΠΟΓΙΑΤΖΗΣ

 
23.

ΕΘΝΙΚΗ ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΥΠΟΠΟΙΗΣΗΣ CYS TE 08 – «ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΩΝ ΣΩΛΗΝΩΣΕΩΝ»

• ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ ΚΑΪΖΕΡ (ΜΕΧΡΙ 31.12.2017)

 
24.

ΜΙΚΤΕΣ ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ

• ΣΤΕΛΙΟΣ ΓΑΒΡΙΗΛ

• ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Π. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

• ΚΩΣΤΑΣ ΣΙΑΛΟΣ

• ΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΗ

• ΑΝΤΡΟΣ ΟΜΗΡΟΥ

• ΧΑΡΗΣ ΘΕΟΧΑΡΟΥΣ

• ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

• ΝΙΚΟΣ ΚΑΠΠΕΛΟΣ

• ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΤΡΟΥΘΟΥ

 
25.

ΚΟΙΝΟΠΡΑΞΙΑ Ο.Σ.Ε.Ο.Κ. ΚΑΙ ΣΥΝΤΕΧΝΙΩΝ ΟΙΚΟΔΟΜΩΝ Π.Ε.Ο. ΚΑΙ Σ.Ε.Κ. – ΚΕΝΤΡΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ "Ο ΟΙΚΟΔΟΜΟΣ”

• ΚΩΣΤΑΣ ΡΟΥΣΙΑΣ

• ΧΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΟΥ

• ΜΙΧΑΛΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

• ΧΡΙΣΤΑΚΗΣ ΣΚΛΑΒΟΥ

 
26.

ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΩΝ (F.I.E.C.)

• ΚΩΣΤΑΣ ΡΟΥΣΙΑΣ

• ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΑΡΚΙΔΗΣ

• ΛΕΥΚΗ ΠΑΝΤΕΛΙΔΟΥ – ΚΩΣΤΑ

 
27.

ΕΘΝΙΚΗ ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΤΑ ΥΑΛΟΠΕΤΑΣΜΑΤΑ, ΠΟΡΤΟΠΑΡΑΘΥΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑΛΛΙΚΕΣ ΕΠΙΚΑΛΥΨΕΙΣ ΚΤΙΡΙΩΝ – CYS/TE 20

• ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ ΚΑΪΖΕΡ (ΜΕΧΡΙ 31.12.2017)

 
28.

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΤΩΝ ΠΕΡΙ ΡΥΘΜΙΣΗΣ ΤΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗΣ ΑΠΟΔΟΣΗΣ ΤΩΝ ΚΤΙΡΙΩΝ ΝΟΜΩΝ ΤΟΥ 2006 – 2012

• ΜΙΧΑΛΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

• ΒΑΣΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

• ΣΤΕΛΙΟΣ ΠΟΓΙΑΤΖΗΣ (ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ)

 
29.

ΕΚΤΕΛΕΣΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΚΥΠΡΙΑΚΗΣ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΣΤΙΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ (ΠΕΤΕΚΚ)

• ΚΩΝ/ΤΙΝΟΣ Π. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

 
30.

ΤΡΙΜΕΡΗΣ ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΕΡΓΑΣΙΑΚΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ (ΥΕΚΑ) – ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ ΜΕΤΡΩΝ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΗΣΗΣ ΤΗΣ ΑΔΗΛΩΤΗΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ, ΤΗΣ ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑΣ, ΤΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΠΑΝΕΝΤΑΞΗΣ ΑΝΕΡΓΩΝ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΔΟΜIKH ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ

• ΚΩΣΤΑΣ ΡΟΥΣΙΑΣ

• ΕΥΤΥΧΙΟΣ ΒΑΚΑΝΑΣ

 
31.

ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΟ ΣΩΜΑ “OCCUPATION SAFETY AND HEALTH MSc” ΤΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΤΟΥ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΚΥΠΡΟΥ

• ΑΝΔΡΕΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ

 
32.

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΜΕΛΕΤΗ ΚΑΙ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΤΗΣ ΠΡΟΤΥΠΗΣ ΜΕΘΟΔΟΥ ΕΠΙΜΕΤΡΗΣΗΣ - ΕΤΕΚ

• ΚΩΣΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

• ΠΕΤΡΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ

 
33.

ΜΙΚΤΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΣΥΝΔΕΣΜΩΝ ΕΡΓΟΛΗΠΤΩΝ ΕΛΛΗΝΟΚΥΠΡΙΩΝ ΚΑΙ ΤΟΥΡΚΟΚΥΠΡΙΩΝ Ο.Σ.Ε.Ο.Κ. – KTİMB

• ΚΩΣΤΑΣ ΡΟΥΣΙΑΣ

• ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΑΡΚΙΔΗΣ

• ΣΤΕΛΙΟΣ ΚΟΥΝΝΑΣ

• ΒΑΣΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

• ΣΤΕΛΙΟΣ ΠΟΓΙΑΤΖΗΣ

• ΝΤΙΝΑ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ

 
34.

ΤΕΧΝΙΚΗ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΣΥΓΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΟΥΜΕ-ΝΟΥ ΕΡΓΟΥ VIOLET ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΩΝ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΩΝ ΚΤΙΡΙΩΝ ΔΙΑΦΥΛΑΣΣΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥΣ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ

• ΚΩΝ/ΤΙΝΟΣ Π. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ